
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A102
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1KV 4.5KA DISC 12.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.35055
3.5055
25
0.3268
8.17
100
0.26144
26.144
250
0.24282
60.705
500
0.205447
102.7235
1000
0.158764
158.764
2500
0.144752
361.88
5000
0.135413
677.065
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 182J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 625 V |
| Maximum DC Volts | 825 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.1 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 900 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 200 pF @ 1 kHz |