
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A112
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1.1KV 4.5KA DISC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.36005
3.6005
25
0.3363
8.4075
100
0.268945
26.8945
250
0.249736
62.434
500
0.211299
105.6495
1000
0.163276
163.276
2500
0.148874
372.185
5000
0.13927
696.35
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 196J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 680 V |
| Maximum DC Volts | 895 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.21 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 990 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 180 pF @ 1 kHz |