ERZ-E10A201CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A201CS
Description:
VARISTOR 200V 4.5KA DISC 11.5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 47J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 11.5mm
Product Status Active
Current - Surge 4.5 kA
Maximum AC Volts 130 V
Maximum DC Volts 170 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 225 V
Varistor Voltage (Min) 185 V
Varistor Voltage (Typ) 200 V
Capacitance @ Frequency 630 pF @ 1 kHz