ERZ-E10A221CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A221CS
Description:
VARISTOR 220V 4.5KA DISC 11.5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 50J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 11.5mm
Product Status Active
Current - Surge 4.5 kA
Maximum AC Volts 140 V
Maximum DC Volts 180 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 242 V
Varistor Voltage (Min) 198 V
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Capacitance @ Frequency 600 pF @ 1 kHz