
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A621
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 12.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3686
3.686
25
0.33706
8.4265
100
0.250895
25.0895
250
0.227392
56.848
500
0.188176
94.088
1000
0.141142
141.142
2500
0.12938
323.45
5000
0.121534
607.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 126J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 385 V |
| Maximum DC Volts | 505 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 682 V |
| Varistor Voltage (Min) | 558 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 620 V |
| Capacitance @ Frequency | 280 pF @ 1 kHz |