
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A681
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 680V 4.5KA DISC 12.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.3762
3.762
25
0.34466
8.6165
100
0.256405
25.6405
250
0.232332
58.083
500
0.19228
96.14
1000
0.14421
144.21
2500
0.132192
330.48
5000
0.124184
620.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 133J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 420 V |
| Maximum DC Volts | 560 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 748 V |
| Varistor Voltage (Min) | 612 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 680 V |
| Capacitance @ Frequency | 260 pF @ 1 kHz |