ERZ-E10A751CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A751CS
Description:
VARISTOR 750V 4.5KA DISC 12.50MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 140J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 12.50mm
Product Status Active
Current - Surge 4.5 kA
Maximum AC Volts 460 V
Maximum DC Volts 615 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 825 V
Varistor Voltage (Min) 675 V
Varistor Voltage (Typ) 750 V
Capacitance @ Frequency 250 pF @ 1 kHz