
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A821
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 820V 4.5KA DISC 12.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.39425
3.9425
25
0.36062
9.0155
100
0.26828
26.828
250
0.243124
60.781
500
0.20121
100.605
1000
0.150917
150.917
2500
0.138339
345.8475
5000
0.12995
649.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 154J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 510 V |
| Maximum DC Volts | 670 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 902 V |
| Varistor Voltage (Min) | 738 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 820 V |
| Capacitance @ Frequency | 230 pF @ 1 kHz |