
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A911
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 910V 4.5KA DISC 12.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.34105
3.4105
25
0.31844
7.961
100
0.254885
25.4885
250
0.236664
59.166
500
0.200241
100.1205
1000
0.154726
154.726
2500
0.141075
352.6875
5000
0.131974
659.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 168J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |
| Capacitance @ Frequency | 220 pF @ 1 kHz |