ERZ-E10A911CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A911CS
Description:
VARISTOR 910V 4.5KA DISC 12.50MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 168J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 12.50mm
Product Status Active
Current - Surge 4.5 kA
Maximum AC Volts 550 V
Maximum DC Volts 745 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Varistor Voltage (Min) 819 V
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Capacitance @ Frequency 220 pF @ 1 kHz