ERZ-E10B621CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10B621CS
Description:
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 12.50MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 126J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 12.50mm
Product Status Active
Current - Surge 4.5 kA
Maximum AC Volts 385 V
Maximum DC Volts 505 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 682 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Capacitance @ Frequency 280 pF @ 1 kHz