ERZ-E10B681CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10B681CS
Description:
VARISTOR 680V 4.5KA DISC 12.50MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 133J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 12.50mm
Product Status Active
Current - Surge 4.5 kA
Maximum AC Volts 420 V
Maximum DC Volts 560 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 748 V
Varistor Voltage (Min) 612 V
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Capacitance @ Frequency 260 pF @ 1 kHz