
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10F621
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 12.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
500
0.197847
98.9235
1000
0.152884
152.884
2500
0.139403
348.5075
5000
0.130406
652.03
12500
0.12141
1517.625
25000
0.115112
2877.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 126J |
| Series | ZNR® |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 385 V |
| Maximum DC Volts | 505 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 682 V |
| Varistor Voltage (Min) | 558 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 620 V |
| Capacitance @ Frequency | 280 pF @ 1 kHz |