
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E11A112S1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6745
0.6745
10
0.5947
5.947
25
0.55822
13.9555
100
0.45562
45.562
250
0.423244
105.811
500
0.360202
180.101
1000
0.288154
288.154
2500
0.261146
652.865
5000
0.243134
1215.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 310J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 kA |
| Maximum AC Volts | 680 V |
| Maximum DC Volts | 895 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E11 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.21 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 990 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 200 pF @ 1 kHz |