
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E11A431
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 430V 6KA DISC 13MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3458
3.458
25
0.32224
8.056
100
0.257925
25.7925
250
0.239476
59.869
500
0.202654
101.327
1000
0.156588
156.588
2500
0.142776
356.94
5000
0.13356
667.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 155J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 13mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E11 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 400 pF @ 1 kHz |