
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E11A511S1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 510V 6KA DISC 13MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.5339
5.339
25
0.49856
12.464
100
0.399
39.9
250
0.370462
92.6155
500
0.313462
156.731
1000
0.242222
242.222
2500
0.220856
552.14
5000
0.206606
1033.03
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 190J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 410 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E11 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 310 pF @ 1 kHz |