
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E11A561S1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 560V 6KA DISC 13MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
10
0.48355
4.8355
25
0.45372
11.343
100
0.370405
37.0405
250
0.34409
86.0225
500
0.292847
146.4235
1000
0.23427
234.27
2500
0.212306
530.765
5000
0.197666
988.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 190J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 350 V |
| Maximum DC Volts | 450 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E11 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 616 V |
| Varistor Voltage (Min) | 504 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 560 V |
| Capacitance @ Frequency | 310 pF @ 1 kHz |