ERZ-E11A681S1
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E11A681S1
Description:
VARISTOR 680V 5KA DISC 14MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 190J
Series ZNR®
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Current - Surge 5 kA
Maximum AC Volts 420 V
Maximum DC Volts 560 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E11
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 748 V
Varistor Voltage (Min) 612 V
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Capacitance @ Frequency 290 pF @ 1 kHz