
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E11A911S1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 910V 5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.55955
5.5955
25
0.52592
13.148
100
0.42921
42.921
250
0.398658
99.6645
500
0.339283
169.6415
1000
0.271424
271.424
2500
0.245974
614.935
5000
0.229016
1145.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 255J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E11 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |
| Capacitance @ Frequency | 240 pF @ 1 kHz |