ERZ-E11E221
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E11E221
Description:
VARISTOR 220V 6KA DISC 13MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 78J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 13mm
Product Status Active
Current - Surge 6 kA
Maximum AC Volts 140 V
Maximum DC Volts 180 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E11
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 242 V
Varistor Voltage (Min) 198 V
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Capacitance @ Frequency 660 pF @ 1 kHz