ERZ-E14A271
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E14A271
Description:
VARISTOR 270V 10KA DISC 16.5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 190J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 16.5mm
Product Status Active
Current - Surge 10 kA
Maximum AC Volts 175 V
Maximum DC Volts 225 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 303 V
Varistor Voltage (Min) 247 V
Varistor Voltage (Typ) 270 V
Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 kHz