
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E14A821
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 820V 7.5KA DISC 17.5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.064
1.064
10
0.9481
9.481
25
0.89946
22.4865
100
0.73891
73.891
250
0.690726
172.6815
500
0.610413
305.2065
1000
0.481906
481.906
2500
0.449778
1124.445
5000
0.427291
2136.455
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 460J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 17.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 7.5 kA |
| Maximum AC Volts | 510 V |
| Maximum DC Volts | 670 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 902 V |
| Varistor Voltage (Min) | 738 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 820 V |
| Capacitance @ Frequency | 500 pF @ 1 kHz |