
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E14A911S1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR DISC 14MM 910V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.045
1.045
10
0.931
9.31
25
0.8835
22.0875
100
0.7258
72.58
250
0.67849
169.6225
500
0.599602
299.801
1000
0.473366
473.366
2500
0.441807
1104.5175
5000
0.41972
2098.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 510J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 7.5 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |
| Capacitance @ Frequency | 400 pF @ 1 kHz |