ERZ-HF2M220F
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-HF2M220F
Description:
VARISTOR 22V SMD TYPE
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy -
Series Automotive, AEC-Q200, HF
Package Tape & Reel (TR)
Features Thermally Protected
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Product Status Active
Current - Surge 5 A
Maximum DC Volts 16 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-HF2
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 23.2 V
Varistor Voltage (Min) 20 V
Varistor Voltage (Typ) 21.6 V