ERZ-SF2MK221
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-SF2MK221
Description:
VARISTOR 220V 600A 2SMD JLEAD
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 9J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Product Status Obsolete
Current - Surge 600 A
Maximum AC Volts 140 V
Maximum DC Volts 180 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-SF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 242 V
Varistor Voltage (Min) 198 V
Varistor Voltage (Typ) 220 V