ERZ-SF2MK330
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-SF2MK330
Description:
VARISTOR 33V 125A 2SMD JLEAD
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 1.2J
Product Status Obsolete
Current - Surge 125 A
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-SF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 36 V
Varistor Voltage (Min) 30 V
Varistor Voltage (Typ) 33 V