ERZ-SF2MK471
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-SF2MK471
Description:
VARISTOR 470V 400A 2SMD JLEAD
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 14J
Product Status Obsolete
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-SF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 517 V
Varistor Voltage (Min) 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V