ERZ-V05D151CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05D151CS
Description:
VARISTOR 150V 800A DISC 5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 6.5J
Series ZNR®
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 800 A
Maximum AC Volts 95 V
Maximum DC Volts 125 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V05
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 165 V
Varistor Voltage (Min) 135 V
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Capacitance @ Frequency 300 pF @ 1 kHz