
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05D221
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 220V 800A DISC 5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.34485
3.4485
25
0.31084
7.771
100
0.214795
21.4795
250
0.180918
45.2295
500
0.146984
73.492
1000
0.113069
113.069
2500
0.101764
254.41
5000
0.096112
480.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 9J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 800 A |
| Maximum AC Volts | 140 V |
| Maximum DC Volts | 180 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 242 V |
| Varistor Voltage (Min) | 198 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 220 V |
| Capacitance @ Frequency | 110 pF @ 1 kHz |