
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05D391
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 390V 800A DISC 5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.34295
3.4295
25
0.30894
7.7235
100
0.21337
21.337
250
0.179702
44.9255
500
0.146015
73.0075
1000
0.112318
112.318
2500
0.10109
252.725
5000
0.095475
477.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 17J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 800 A |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 320 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 351 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 390 V |
| Capacitance @ Frequency | 80 pF @ 1 MHz |