
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05D560
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 56V 250A DISC 5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.34295
3.4295
25
0.3097
7.7425
100
0.21394
21.394
250
0.180158
45.0395
500
0.146357
73.1785
1000
0.112584
112.584
2500
0.101327
253.3175
5000
0.095703
478.515
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 1.8J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 250 A |
| Maximum AC Volts | 35 V |
| Maximum DC Volts | 45 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 62 V |
| Varistor Voltage (Min) | 50 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 56 V |
| Capacitance @ Frequency | 600 pF @ 1 kHz |