ERZ-V05D560
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05D560
Description:
VARISTOR 56V 250A DISC 5MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6602
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 1.8J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 250 A
Maximum AC Volts 35 V
Maximum DC Volts 45 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V05
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 62 V
Varistor Voltage (Min) 50 V
Varistor Voltage (Typ) 56 V
Capacitance @ Frequency 600 pF @ 1 kHz