
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05D820
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 82V 800A DISC 5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.34485
3.4485
25
0.31122
7.7805
100
0.214985
21.4985
250
0.180994
45.2485
500
0.14706
73.53
1000
0.113126
113.126
2500
0.101812
254.53
5000
0.096159
480.795
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 3.5J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 800 A |
| Maximum AC Volts | 50 V |
| Maximum DC Volts | 65 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 90 V |
| Varistor Voltage (Min) | 74 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 82 V |
| Capacitance @ Frequency | 460 pF @ 1 kHz |