ERZ-V05V331CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05V331CS
Description:
VARISTOR 330V 800KA DISC 5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 13J
Series ZNR®
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 800 A
Maximum AC Volts 210 V
Maximum DC Volts 270 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V05
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 363 V
Varistor Voltage (Min) 297 V
Varistor Voltage (Typ) 330 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz