ERZ-V05V470CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V05V470CS
Description:
VARISTOR 360V 1.75KA DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 1.5J
Series ZNR®
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 250 A
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V05
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 52 V
Varistor Voltage (Min) 42 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Capacitance @ Frequency 650 pF @ 1 kHz