ERZ-V07D151
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V07D151
Description:
VARISTOR 150V 1.75KA DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 13J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 8.5mm
Product Status Active
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 95 V
Maximum DC Volts 125 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V07
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 165 V
Varistor Voltage (Min) 135 V
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Capacitance @ Frequency 500 pF @ 1 kHz