ERZ-V07D221CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V07D221CS
Description:
VARISTOR 220V 1.75KA DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 19J
Series ZNR®
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 140 V
Maximum DC Volts 180 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V07
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 242 V
Varistor Voltage (Min) 198 V
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Capacitance @ Frequency 190 pF @ 1 kHz