ERZ-V07D390
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V07D390
Description:
VARISTOR 39V 500A DISC 7MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15873
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 2.4J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 8.5mm
Product Status Active
Current - Surge 500 A
Maximum AC Volts 25 V
Maximum DC Volts 31 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V07
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 43 V
Varistor Voltage (Min) 35 V
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Capacitance @ Frequency 1600 pF @ 1 kHz