ERZ-V07D391
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V07D391
Description:
VARISTOR 390V 1.75KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9174
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 35J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 8.5mm
Product Status Active
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V07
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 429 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Capacitance @ Frequency 130 pF @ 1 kHz