ERZ-V07D511CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V07D511CS
Description:
VARISTOR 510V 1.75KA DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 45J
Series ZNR®
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 320 V
Maximum DC Volts 410 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V07
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 561 V
Varistor Voltage (Min) 459 V
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Capacitance @ Frequency 90 pF @ 1 MHz