ERZ-V09D270CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V09D270CS
Description:
VARISTOR 27V 1KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 3.9J
Series ZNR®
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 17 V
Maximum DC Volts 22 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V09
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 30 V
Varistor Voltage (Min) 24 V
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 8000 pF @ 1 kHz