
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V09D390
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 39V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3933
3.933
25
0.36746
9.1865
100
0.29393
29.393
250
0.272916
68.229
500
0.230926
115.463
1000
0.178448
178.448
2500
0.162697
406.7425
5000
0.152209
761.045
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 5.6J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 25 V |
| Maximum DC Volts | 31 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V09 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 43 V |
| Varistor Voltage (Min) | 35 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 39 V |
| Capacitance @ Frequency | 5200 pF @ 1 kHz |