ERZ-V09V101CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V09V101CS
Description:
VARISTOR 100V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 17J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 60 V
Maximum DC Volts 85 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V09
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 110 V
Varistor Voltage (Min) 90 V
Varistor Voltage (Typ) 100 V
Capacitance @ Frequency 1700 pF @ 1 kHz