
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D151
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 150V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.39995
3.9995
25
0.36632
9.158
100
0.272555
27.2555
250
0.247
61.75
500
0.204421
102.2105
1000
0.153311
153.311
2500
0.140543
351.3575
5000
0.132022
660.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 25J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 95 V |
| Maximum DC Volts | 125 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 165 V |
| Varistor Voltage (Min) | 135 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 150 V |
| Capacitance @ Frequency | 1100 pF @ 1 kHz |