ERZ-V10D180CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D180CS
Description:
VARISTOR 18V 1KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 2.6J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 11 V
Maximum DC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 20 V
Varistor Voltage (Min) 16 V
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Capacitance @ Frequency 16000 pF @ 1 kHz