
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D182
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 1.8KV 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.988
0.988
10
0.88255
8.8255
25
0.83752
20.938
100
0.687895
68.7895
250
0.642998
160.7495
500
0.568252
284.126
1000
0.448618
448.618
2500
0.418703
1046.7575
5000
0.397774
1988.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 183J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 13.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 1 kV |
| Maximum DC Volts | 1.465 kV |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.98 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 1.7 kV |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.8 kV |
| Capacitance @ Frequency | 70 pF @ 1 MHz |