
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D182CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 1.8KV 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9785
0.9785
10
0.87495
8.7495
25
0.8303
20.7575
100
0.68191
68.191
250
0.63745
159.3625
500
0.563331
281.6655
1000
0.444733
444.733
2500
0.415084
1037.71
5000
0.394326
1971.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 247J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 1 kV |
| Maximum DC Volts | 1.465 kV |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.98 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 1.7 kV |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.8 kV |
| Capacitance @ Frequency | 70 pF @ 1 kHz |