
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D201
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 200V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.3819
3.819
25
0.34922
8.7305
100
0.25992
25.992
250
0.235524
58.881
500
0.194902
97.451
1000
0.146186
146.186
2500
0.133998
334.995
5000
0.125875
629.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 35J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 130 V |
| Maximum DC Volts | 170 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 225 V |
| Varistor Voltage (Min) | 185 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 200 V |
| Capacitance @ Frequency | 430 pF @ 1 kHz |