
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D220CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 22V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3857
3.857
25
0.35986
8.9965
100
0.28804
28.804
250
0.267444
66.861
500
0.22629
113.145
1000
0.174857
174.857
2500
0.159429
398.5725
5000
0.14914
745.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 3.2J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 24 V |
| Varistor Voltage (Min) | 20 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 22 V |
| Capacitance @ Frequency | 11000 pF @ 1 kHz |