
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D221
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 220V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.38665
3.8665
25
0.35416
8.854
100
0.263435
26.3435
250
0.238754
59.6885
500
0.1976
98.8
1000
0.1482
148.2
2500
0.13585
339.625
5000
0.127623
638.115
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 39J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 140 V |
| Maximum DC Volts | 180 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 242 V |
| Varistor Voltage (Min) | 198 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 220 V |
| Capacitance @ Frequency | 410 pF @ 1 kHz |