
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D270
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 27V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3534
3.534
25
0.33022
8.2555
100
0.2641
26.41
250
0.245214
61.3035
500
0.207499
103.7495
1000
0.160341
160.341
2500
0.146196
365.49
5000
0.136762
683.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 3.9J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 17 V |
| Maximum DC Volts | 22 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 30 V |
| Varistor Voltage (Min) | 24 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27 V |
| Capacitance @ Frequency | 8000 pF @ 1 kHz |